Jaki charakter, taka sypialnia

Pomieszczenie sypialniane powinno być urządzone w taki sposób, aby odwzorowywało nasz charakter. Osoby bardziej żywiołowe z pewnością wybiorą kolorystykę nieco jaskrawą, radosną oraz intensywną, z kolei ludzie skryci oraz o spokojnym usposobieniu postawią raczej na stonowane, pastelowe odcienie. Od barwy zależy natomiast wiele różnych kwestii, w tym między innymi rodzaj umeblowania, na jaki się zdecydujemy.

Zanim urządzimy wnętrze sypialniane, warto byłoby się zastanowić nad tym, jakie ma ono pełnić funkcje. Niektórzy mają na celu przygotowanie pomieszczenia wyłącznie do spania, inni natomiast chcą połączyć obiekt do odpoczynku z lokum telewizyjnym. Wtedy rozplanowanie poszczególnych elementów meblowych powinno być zupełnie inne. W pierwszej kolejności należy postawić na łóżko, które musi być bardzo wygodne oraz wykonane z solidnych tworzyw. Konstrukcja leżanki wypada, aby okazała się dostosowana idealnie do wzrostu oraz ciężaru ciała jej użytkowników. Do tego konieczne jest także zainwestowanie w solidny materac, w zależności od preferencji oraz wagi i ilości śpiących osób. Kiedy zakupimy już łóżko, przychodzi czas na regały, komody oraz szafki nocne. Będziemy wiedzieli ile pozostało nam miejsca, co pozwoli nie zagracać wnętrza przesadnie upychanymi elementami. Łożko do sypialni może miećrównież formę narożnika lub kanapy. 

W sypialni mamy czuć się w pełni swobodnie. Jest to miejsce przeznaczone do relaksu, więc nie ma sensu decydować się na wyposażenie, które nam się nie podoba. Nie dekorujmy wnętrza na siłę, ale postawmy na to, co nam faktycznie może spasować. Elementy meblowe powinny być przemyślanym zakupem, aby służyły nam na lata. Czasami zupełnie niepotrzebne okazuje się nabywanie całego zestawu meblowego. Lepszym wariantem jest zwłaszcza postawienie na pojedyncze elementy meblowe lub małe nowoczesne meblościanki Samodzielne zestawianie kompozycji wizualnych nie stanowi problemu. Popatrzmy na to, aby pokój był jak najbardziej funkcjonalny. Lepiej wybierać łóżka nierozkładane, które będziemy jedynie zaścielać na dzień, przykrywając kapą albo kocem. Wtedy zaoszczędzimy czas na zbieraniu pościeli rano i ponownym ścieleniu na noc. Poza tym, łóżko takie jest bardziej wygodne i lepsze dla naszego kręgosłupa niż zwykły tapczan czy staromodna wersalka.

Obok miejsca, w którym śpimy postawmy szafeczkę nocną. Najlepiej, aby takie regaliki umieścić po dwóch stronach, wtedy zarówno jedna jak i druga osoba śpiąca na leżance ma swoją własną przestrzeń do wykorzystania. Na niej możemy położyć zegarki, budziki, biżuterię czy książki. Obowiązkowo niech stanie na półce także lampka nocna, która da światło. W sypialniach popularnym rozwiązaniem są także szafy wnękowe. Są bardzo trwałe, solidne i wytrzymałe na uszkodzenia, więc mogą służyć przez wiele lat. Poza tym, istotny jest uniwersalizm wystroju. Dzięki postawieniu na tradycyjne meble, a zatem wykonane z drewna, nie ma problemu z tym, aby z czasem dopasowywać do nich konkretne modele szafek, regałów czy półek.

Zdjęcia

Praktyczne porady - Fajne porady © 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.