Co warto wiedzieć przed wylotem do Indii?

Ocena: 0.0/10

Liczba ocen: 0

Oceń ten artykuł:

Wyjeżdżając na inny kontynent i odwiedzając kraje egzotyczne, trzeba mieć na uwadze przede wszystkim stosowne przygotowanie. W końcu jest to zderzenie z samymi nowościami – pod względem zarówno mentalności, kultury, jak i obyczajów, jedzenia i warunków pogodowych. Musimy być więc solidnie zaznajomieni z tym, jakie ewentualne ryzyko wiąże się z podróżą w taki zakątek świata. Jednym z miejsc, które wymagają sporego przygotowania przed odwiedzinami są Indie.

Przepiękny kraj, jaki niewątpliwie warto chociażby raz w życiu zwiedzić, ale musimy do tego typu egzotycznych odwiedzin podejść wyjątkowo ostrożnie. Pierwsze, od czego warto wyjść to nie tyle rezerwacja przelotu bądź szukanie stosownego dla nas zakwaterowania, co zwłaszcza zapisanie się na szczepienia. Szczepionki są w tym przypadku obowiązkowe. Najważniejsza jest ochrona przeciw durowi brzusznemu, BTC – błonicy, tężcowi oraz na WSZ-A i WZW-B. Nie jest uznawane za obowiązkowe szczepienie przeciwko wściekliźnie, ale patrząc na realia panujące w Indiach na pewno nam to nie zaszkodzi. Tym bardziej, że Indie pełne są dziko żyjącej, bezpańskiej zwierzyny, zwłaszcza psów.

Kolejną istotną kwestią jest załatwienie sobie wizy. Nie mając wizy nie ma nawet, co tracić czas na organizacje wyprawy w ten kierunek. Indie należą do jednego z najbardziej biurokratycznych krajów świata, dlatego istnieje duże prawdopodobieństwo, że będąc już tam na miejscu nie zostaniemy przepuszczeni. Wtedy jedyne, co nam pozostaje to po prostu powrót do kraju. Strata pieniędzy i zepsute wakacje gwarantowane. Wizę można uzyskać w indyjskiej ambasadzie. Koszt obejmujący pozwolenie na pobyt dwa tygodnie, czyli koszt tak zwanej wizy tranzytowej wynosi ponad dziewięćdziesiąt złotych. To stosunkowo niedużo, patrząc na to, że wybieramy się tak daleko. Oczywiście w ramach potrzeb i preferencji, możemy ubiegać się także o wizy na pobyt dłuższy niż pół miesiąca.

Nie ma się także, co szykować na wyjazd w ten rejon bez wykupienia odpowiedniego ubezpieczenia. Jest to konieczne przede wszystkim z tego względu, że w Indie są siedliskiem przeróżnych poważnych chorób. Zupełnie przypadkiem możemy się zarazić jedną z nich, a to może nas słono kosztować, gdy przyjdzie nam się leczyć na własną rękę. Ubezpieczenie, które w razie ewentualnych problemów zdrowotnych gwarantuje nam skuteczną pomoc musi obejmować OC oraz NNW. Z Polski połączenia organizowane do Indii odbywają się z przesiadką – w Moskwie oraz Helsinkach. Jeżeli uderzamy do Indii przez Rosję, dobrze jest również posiadać wizę tranzytową, aby nie było kłopotów z przejściem przez hol przy rękawie dokowym.

Wyjazd do Indii jest kosztowny, bo przecież wybieramy się na zupełnie inny kontynent, a jeżeli nie chcemy spać w obskurnym zakwaterowaniu, musimy sporo wydać już na sam nocleg w ekskluzywnych miejscach. Niemniej jednak trzeba pamiętać także i o tym, że Indie nie muszą być bardzo kosztowne za sprawą tanich lotów. Połączenia lotniczy w tym kierunku często pojawiają się w wyszukiwarkach internetowych, która bazuje głównie na takich egzotycznych podróżach. Nie ma zatem co udawać się do tradycyjnego biura podróży, bowiem porównywarki cen będą dla nas miały znacznie korzystniejsze warianty.

Pamiętajmy o tym, że w Indiach autobusy jadące z lotniska oraz kierujące się do portów lotniczych nie mają numerów. Nie są im przypisane także żadne oznaczenia, a poznaje się je jedynie po kolorze zielonym. Najwygodniejszą opcją będzie oczywiście zamówienie taksówki, bo unikniemy pomyłek w docieraniu do wybranych miejsc, a ceny takiego przejazdu wcale nie są wysokie. Jeszcze jeden szczegół, tym razem związany z odprawą. W Indiach odprawa celna jest przeprowadzana oddzielnie dla kobiet oraz osobno dla mężczyzn. Kiedy natomiast będziemy już tam na miejscu, dobrze abyśmy zadbali koniecznie o jakąś moskitierę, ponieważ w okresie ulewnych deszczów panuje tam malaria. Musimy także wyposażyć się w środki na komary i leki przeciwzapalne. Zanim cokolwiek zjemy, umyjmy to – zwłaszcza owoce i warzywa. Pijmy wodę jedynie fabrycznie zamkniętą, nie jedzmy z budek ulicznych tylko w restauracjach klimatyzowanych.

Zdjęcia

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Praktyczne porady - Fajne porady © 2019. Wszelkie prawa zastrzeżone.