Jakie włosy pasują do okrągłej twarzy

Nawet najbardziej zakompleksiona kobieta może wyzbyć się wszelkich swych niedoskonałości należycie je maskując. Jest to realne, jeżeli tylko zapoznamy się z kilkoma istotnymi tajnikami atrakcyjnego image. Sporo sztuczek mają do zaproponowania fryzjerzy, którzy pomogą zlikwidować kompleks zbyt pyzatej buzi, dobierając odpowiednią fryzurę.

Największe pole do popisu mają zwłaszcza te panie, które zapuszczają długie włosy. Wtedy z kosmykami da się zrobić wiele, w zależności od uznania i preferencji. Niekiedy zbawienne w skutkach okazuje się już samo właściwe uczesanie, które w znaczącym stopniu wydłuży naszą buzie, zbliżając ją niemal do ideału. Na wstępie zacznijmy jednak od wskazówek na temat tego, jak sprawdzić, jaki mamy model twarzy. Wiążemy włosy w kitkę lub koka, bierzemy w dłoń szminkę i stajemy przed lustrem. Odrysowujemy mniej więcej kontury buzi pomadką i tym samym widać gołym okiem czy nasza twarz to owal, bardziej krągłość czy może kwadrat. Od tego należy wyjść. Gdy natomiast mamy już pewność, że to co chcemy ukryć to zbyt okrągła twarz, możemy przystąpić do eksperymentowania z fryzurami. Generalnie naszym celem jest tylko jedno – wyszczuplenie. Za doskonały uznaje się kształt owalny i to do niego każda z kobiet powinna dążyć. Oczywiście nie da się z rysami za dużo zrobić, ale można przynajmniej sprawić wrażenie optyczne, że prezentuje się nasza buźka zupełnie inaczej. Wspomnianą „pociągłość” otrzymamy poprzez uwydatnienie kości policzkowych. Użyjmy różu, mocniejszego pudru w kulkach i tak sprawmy, że twarz będzie bardziej wyrazista. Co do włosów z kolei, to nie decydujmy się na typowo męskie, króciutkie obstrzyżenia, ale na fryzury długie bądź półdługie – co najmniej do ramion. Nie jest zalecane obcięcie do wysokości kości policzkowych, ponieważ powoduje tylko zaokrąglenie twarz dodatkowo. Wyglądamy jak pączek, albo piłeczka, tym bardziej, że takie ścięcie zwiększa także objętość włosów, które z reguły zaczynają się puszyć, więc rezultat jest wręcz odwrotny do tego, jaki chcielibyśmy uzyskać. Już trochę dłuższe, bo sięgające ramion kosmyki, pozwolą na wysmuklenie twarzy. Unikajmy jak diabeł święconej wody cieniowania czy strzępienia końców. Najlepszym wariantem będzie pozostawienie pasemek luźno puszczonych. Zamiast mocnych loków, fajniej zaprezentują się delikatne fale. Przedstawicielki płci pięknej narzekające na za okrągłą twarz powinny postarać się o grzywkę na bok.

Nie musimy mieć z powodu kształtu twarzy jakikolwiek kompleksów, ale wyrobić sobie odpowiednie nawyki w codziennym czesaniu i regularnym strzyżeniu. Popatrzmy chociażby na to, jak znakomicie prezentują się celebrytki. Stosując sztuczki i właściwie dopasowując długość i uczesanie kosmyków do typu urody, mogą zakamuflować to, co niedoskonałe, sprawiając, że od strony wizualnej nie można mieć im nic do zarzucenia. Przykładem tego jest Lauren Conrad, która nosi zawsze długie i subtelnie kręcone, ale raczej falowane aniżeli mocno kędzierzawe włosy. Aktorka ta wygląda nienagannie, mimo dość okrągłej buzi, ponieważ lekko wywija końce na zewnątrz, a zauważmy, że nigdy w drugą stronę! Dzięki temu nie skraca optycznie swej twarzy. Nawet, jeżeli nie mamy z natury falowanych włosów, uzyskamy je bez problemu poprzez skorzystanie z lokówki albo grubej szczotki do naciągania pasemek. Podobnie ładnie prezentuje się także czupryna znanej piosenkarki Adele, której twarz i włosy stanowią kompozycje bardzo zrównoważoną. Jej kosmyki są praktycznie tej samej długości, bez zbędnych cieniowań czy też postrzępień. Jej styl czesania i ścinania określić można śmiało, jako retro. Długie, sięgające za biust włosy to natomiast znak rozpoznawczy aktorki Penelope Cruz. Zwróćmy uwagę na to, że jej fryzura nie jest płaska i oklapnięta, a ładnie uniesiona.

Zdjęcia

Praktyczne porady - Fajne porady © 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.